म्याग्दी समाचार स्थानीय

घटस्थापनाको सार्वजनिक विदा दिन माग (ज्ञापनपत्रसहित)

प्रताप बानियाँ
म्याग्दी,सोमबार असोज ६ गते –
क्षत्री समाज नेपाल जिल्ला कार्यसमिति म्याग्दीले घटस्थापनाको दिन सार्वजनिक विदा दिन माग गरेको छ । समाजले सोमबार म्याग्दीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी ज्ञाननाथ ढकालमार्फत गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङलाई ज्ञापनपत्र पठाउँदै विदा दिन माग गरेको हो ।

‘राष्ट्रिय अखण्डता र जातीय सद्भावका निम्ती क्षत्री एकता, आजको आवश्यकता’ भन्ने मूल नारासहित समाजको प्रदेशस्तरीय कार्यक्रम अन्तर्गत ज्ञापनपत्र बुझाइएको क्षत्री समाज म्याग्दीले जनाएको छ । ८१ प्रतिशत हिन्दु र १३ प्रतिशत ओमकार परिवारसहित ९४ प्रतिशत नेपालीहरुको आस्थाको पर्व घटस्थापना नेपालको मौलिक एवं साझा पर्वका रुपमा मनाउने गरिएको ज्ञापनपत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

क्षत्री समाज म्याग्दीका अध्यक्ष वीरबहादुर थापा र सचिव देवेन्द्र घिमिरेद्वारा हस्ताक्षरित ज्ञापनपत्रमा सबै नेपालीहरुको साझा पर्व भएकाले घटस्थापनाको दिनमा सार्वजनिक विदा दिनका लागि जोड दिइएको छ । उक्त ज्ञापनपत्र अध्यक्ष थापाले प्रजिअ ढकाललाई हस्तान्तरण गरेका थिए ।

ज्ञापनपत्र बुझ्दै प्रजिअ ढकालले ज्ञापनपत्रलाई तत्कालै सम्बन्धित निकायमा पठाउने जानकारी दिए । ज्ञापनपत्र क्षत्री समाजका सचिव घिमिरेले वाचन गरेर सुनाएका थिए ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

निस्कोटमा पहिरोले एक घर पुरियो ,तीन घर उच्च जोखिममा

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–१ ,निस्कोटको नामर्दीमा पहिरोले एक घर पुरिएको छ । नामर्दीका भबहादुर पुनको घर पहिरोले पुरिएको हो । साथै सोही बस्तीका एक र दासका दुई गरी तीन घर उच्च…

Write a Reply or Comment