निर्माण व्यवसायी संघद्धारा जिल्ला प्रशासन अगाडी धर्ना

म्याग्दी,मंगलबार मंसिर १० गते । निर्माण व्यवसायी संघ म्याग्दीले सार्वजनिक खरिद ऐनको आठौ संसोधन २०७६ पुन संसोधनको माग गर्दै मंगलबार जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा धर्ना बसेका छन् । नेपाल निर्माण व्यवसायी महासंघको देशब्यापी कार्यक्रम अन्तरगत म्याग्दीमा संघले बिहान दश देखि ११ बजेसम्म प्रशासनमा धर्ना दिएको हो । संघका अध्यक्ष नारायण जिसीको नेतृत्वमा गएका निर्माण व्यवसायीहरुका टोलीले प्रशासनको प्रवेशद्धार अगाडी धर्ना बसेका थिए ।

गत बैशाखमा संसोधन भएको सार्वजनिक खरिद ऐनमा भएका बैङ्कको त्रेडिट, टर्न ओभर, पुराना ठेक्काको म्याद थप आदी विषयमा भएका व्यवस्थाप्रति असहमति जनाउदै महासंघले दवावमुलक आन्दोलनका कार्यक्रम गर्दै आएको छ ।

साना र स्वदेशी निर्माण व्यवसायीहरु विस्थापित हुने र स्वदेशी पुजि विदेशिने गरि भएको नीतिगत ब्यवस्थालाई सुधार गर्न माग गरिएको अध्यक्ष जिसीले बताउनुभयो । एक हप्ताभित्र सरकारले मागको सुनुवाई नगरे सबै निर्माणको काम छाडेर उपकरणलाई सडकमा ल्याएर आन्दोलनमा उत्रने उहाँले बताउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

म्याग्दीका पाँच जना पत्रकार पुरस्कृत (फोटो फिचर)

बेनी । म्याग्दीमा क्रियाशिल पाँच जना पत्रकार पुरस्कृत हुनुभएको छ । जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीले प्रदान गर्ने विकास पत्रकारीता पुरस्कारबाट सोमबार हरिकृष्ण गौतम,कमल खत्री ,घनश्याम खड्का ,धुर्वसागर शर्मा र ठाकुर प्रसाद आचार्य…

thumbnail

जापानको नागोयामा नवप्रवेशी विद्यार्थीलाई स्वागत तथा सम्मान कार्यक्रम

म्याग्दी । अध्ययन र रोजगारीका लागि जापान गएका म्याग्देली विद्यार्थीहरुलाई जापानमा स्थापित म्याग्दी प्रवासी नेपाली संघ मोना जापान क्षेत्रीय समिती नागोयाले आइतबार एक कार्यक्रमका बीच स्वागत तथा सम्मान गरेको छ । ‘प्रवासी…

thumbnail

जिसस म्याग्दीको प्रमुखमा थापा मगर निर्वाचित (तस्बिरहरु)

बेनी ।जिल्ला समन्वय समिति म्याग्दीको प्रमुखमा नेकपा एमालेका युवा नेता राजकुमार थापा मगर निर्वाचित हुनुभएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा प्रमुखमा एमालेका उम्मेदार थापा मगर र उपप्रमुखमा एमालेकी उम्मेद्वार दिलकुमारी खत्री विर्वाचित…