आर्थिक बेनि नगरपालिका राष्ट्रिय समाचार

पौडेलद्वारा एक महिनाको घर भाडा छुट

अमित बिश्वकर्मा
बेनी ,सोमबार असार १५ गते । म्याग्दीको बेनी नगरपालीका –७ मंगलघाटका डिल्लीराज पौडेलले जेठ महिनाको घरभाडा छुट गर्नु भएको छ । पौडेलले आफ्नो मंगलघाटमा रहेको घरबाट जेठ महिनामा प्राप्त हुने रु पन्ध्र हजार घरभाडा छुट गर्नु भएको हो ।

बिश्व महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको जोखिम न्युनीकरण गर्नका लागि नेपाल सरकारले गत चैत ११ गते देखि जेठ ३२ गते सम्म लागु गरेको लकडाउनका कारण भाडामा बस्दै आएका ब्यबसायी, दैनिक ज्यालामजदुरी गर्ने परिवार र बिद्यार्थीलाइ समस्या परेको थियो । कोराना भाइरसका कारण भाडामा बस्ने परिवारलाइ परेको आर्थिक संकटलाइ मध्यनजर गर्दै एक महिनाको घरभाडा मिनाह गरेको युनिक बचत तथा ऋण सहकारी संस्था बेनीका प्रबन्धक समेत रहनु भएका घरधनी पौडेलले बताउनुभयो ।

नेपाल सरकारले पनि यस बिषम परिस्थितीमा गत चैत महिनाको घरभाडा छुट गर्न सम्पुर्ण घरधनीहरुलाइ अनुरोध गरेको थियो । ‘बुवा कुलपति जैसीको सल्लाह अनुसार हाम्रो घरमा भाडामा बसी दैनिक ज्यालामजदुरी गर्ने, बालबच्चा पढाउन बस्नुभएका अभिभाबक र बिद्यार्थी समेत गरि सबैको जेठ महिनाको भाडा छुट गर्ने निर्णय गरेँ,’ पौडेलले भन्नुभयो, ‘मैले जेठ महिनाको भाडा छुट गरेँ र छिमेकका अरु घनधनीहरुलाइ पनि छुट गरिदिन अनुरोध गरेको छु ।’ घरबेटीले एक महिनाको भाडा छुट गरिदिएपछि आफुलाइ राहत महशुस भएको मालीका गाउँपालीका– ५ देबिस्थान घर भइ हाल पौडेलको घरमा बसी बेनीमा उच्चशिक्षा अध्यन गर्दै आउनुभएकी उमा पुनले बताउनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…

Write a Reply or Comment