आर्थिक बेनि नगरपालिका राष्ट्रिय समाचार

महामारीको बिषम परिस्थितीमा बेनी बचतले ल्यायो बिशेष छुट सुबिधा

अमित बिश्वकर्मा
बेनी ,सोमबार असार ०८ गते ।

म्याग्दीको बेनी नगरपालिका –७, भिमसेन टोलमा रहेको बेनी बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लि.ले बिभिन्न कर्जा शिर्षक अन्तर्गत ऋण कारोबार गर्दै आएका आफ्ना शेयर सदस्यहरुलाई छुट सुबिधा प्रदान गरेको छ ।

कोरोना भाइरस महामारीको विषम परिस्थितिमा संस्थामा आबद्ध भइ आफ्नो बित्तीय आबश्यकतालाइ पुरा गर्नका लागि ऋण लिएका शेयर सदस्यहरुलाई असार मसान्त सम्मका लागि उक्त छुट सुबिधा प्रदान गरेको हो । संस्थाले उपलब्ध गराएको छुट सुबिधा अन्तर्गत असार मसान्त सम्म लागेको सम्पुर्ण ब्याज भुक्तानी गरेमा लकडाउन असार मसान्त सम्मको ब्याजमा १० प्रतिशत छुट संगै लकडाउन अबधिभरीको हर्जना ब्याज पनि छुट गरिएको संस्थाका प्रबन्धक सज्जन शाक्यले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार असार मसान्त भित्र भाका नाघेका कर्जाको सम्पुर्ण ब्याज बुझाएमा आगामी १ बर्षका लागि निशुल्क कर्जा नविकरण गरिने ब्यबस्था गरिएको छ ।

त्यसैगरि असार मसान्त सम्म लागेको सम्पुर्ण ब्याज भुक्तानी गर्ने शेयर सदस्यहरुलाइ १ लाख रुपैयाँ बराबरको र ५० देखि ७५ प्रतिशत सम्म ब्याज भुक्तानी गर्ने सदस्यहरुलाइ ५० हजार रुपैयाँ बराबरको कोरोना बिमा संस्था मार्फत उपलब्ध गराइने बेनी बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका अध्यक्ष रमेश गीरीले जानकारी दिनुभयो । भाका नाघेका कर्जाको सावाँ र ब्याज चुक्ता गर्न आउने सदस्यहरुलाइ समेत बिशेष छुटको ब्यबस्था गरिएको अध्यक्ष गीरीले बताउनुभयो ।

२०५७ सालमा स्थापना भएको यस संस्थाले निरन्तर १९ बर्ष सेवा प्रदान गरेको छ । १३३ जना संस्थापक शेयर सदस्य रहेको यस संस्थामा बचत तथा ऋणको कारोबार गर्ने समेत गरि ७८२ जना अन्य शेयर सदस्यहरु रहेका छन ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कलेजो रोगी दर्जीलाई समाजसेवी गौचनद्धारा आर्थिक सहयोग,उपचारमा सहयोग गर्न अपिल

बेनी । कलेजो रोगबाट पीडित धवलागिरी गाउँपलिका–७ की अनिता दर्जीलाई नेपाली कांग्रेस, म्याग्दीकी नेतृ तथा समाजसेवी विमला गौचनले आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । लामो समयदेखी कलेजो रोगबाट पीडित दर्जीलाईको आर्थिक अवस्था कमजोर…

thumbnail

कोरोनाका कारण नेपालमा २२ प्रतिशतले गुमाए रोजगारी

काठमाडौं । कोरोना भाइरसका कारण नेपालमा २२.५ प्रतिशतले रोजगारी गुमाएका छन्। नेपाल राष्ट्र बैंकको अध्ययनअनुसार सरकारले चैत्र ११ गते लकडाउन घोषणा गरेसँगै रोजगारी गुमाउने क्रम सुरु भएको हो।केन्द्रीय तथ्यांक विभागका अनुसार नौ…

thumbnail

बाढी पहिरो पीडितका लागि प्रवासबाट साढे ३ लाख रुपैयाँ बढी सहयोग

बेनी । प्रवासमा रहेका दग्नाम–दर्मिजा लगायत म्याग्दीलीहरुले जिल्लाका बाढी पहिरो पीडितका लागि साढे तीन लाख रुपैयाँ बढी सहयोग आर्थिक सहयोग गरेका छन् । दग्नाम–दर्मिजा समाज गलेश्वर– बेनीका सचिव धनिलाल गर्बुजाको नेतृत्वमा म्याग्दीका…

Write a Reply or Comment