आर्थिक धवलागिरी गाउँपालिका मालिका गाउँपालिका मुख्य समाचार राष्ट्रिय समाचार

नेपाली कांग्रेस म्याग्दीद्धारा पहिरो पीडितलाई राहत वितरण सुरु

बेनी । अविरल वर्षासँगै आएको बाढी पहिरोमा परेर विस्थापित भएकालाई नेपाली कांग्रेस म्याग्दीले पहिलो चरणको राहत साम्रागी वितरण गरेको छ । धवलागिरी गाउँपालिका–६ मराङको कल्लेनीबाट विस्थापित भएर छिमेकी वडा ताकमको सिवाङको विद्यालयमा रहेका पहिरो पीडितलाई नेपाली कांग्रेस म्याग्दीले हेलिकप्टरबाट १ लाख १७ हजार बराबरको राहत साम्रागी हस्तान्तरण गरेको हो ।

पार्टी सभापति खम्बीर गर्बुजाको नेतृत्वमा पुगेको टोलीले खाद्यान्न, लत्ताकपडा, तरकारी लगायतका आवश्यक साम्रागी हस्तान्तरण गरेको पार्टी उपसभापति माधवप्रसाद रेग्मीले जानकारी दिनुभयो ।
सहयोग साम्रागी हस्तान्तरण कार्यक्रममा पार्टी सभापति गर्बुजाले धवलागिरी–६ मराङ र मालिका गापा–७ बिमका पहिरो प्रभावितलाई राहत सहित पार्टीमार्फत पुर्नस्थापनाको अभियानमा समेत सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नुभएको छ ।‘तपाईहरुको पीडामा सधै साथमा छु,‘थप सहयोगका लागि पहल गरिरहेको छु’ गर्बुजाले भन्नुभयो । कल्लेनीबाट विस्थापित भएका करिब ७० जनालाई अस्थायी बसोबासमा भइरहेको ब्यवस्था लगायतका बारेमा समेत जानकारी लिएको टोलीले जनाएको छ ।

टोलीमा उपसभापति रेग्मी, सहसचिव भरत रकाल, महिला संघकी अध्यक्ष बिमला गौचनको उपस्थिती रहेको थियो । त्यस्तै स्थलमार्ग हुदै गएको नेविसंघ म्याग्दीमा अध्यक्ष निर्मल खत्री सहितको टोली खाद्यान्न सहित पहिरोस्थलमा पुगेको नेविसंघकी नेतृ सुजता खत्रीले जानकारी दिनुभयो । नेपाली कांग्रेसले पार्टीमार्फत १ लाख सहयोग घोषणा गदैं थप आर्थिक सहित विभिन्न अभियान सञ्चालन गरिरहेको छ । जिल्लाभर विपद्मा परेकालाई राहत साम्रागीका लागि पार्टीले थप योजना बनाइरहेको जनाइएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मलेसियामा कार्यरत ११ नेपाली खर्च अभावमा अलपत्र

सोलुखुम्बु । मलेसियाको एक कम्पनीमा कार्यरत ११ नेपाली पाँच महिनादेखि अलपत्र परेका छन् । अल्फा कम्पनीमा कार्यरत सबैको पाँच महिनाअघि नै भिसा म्याद सकिएकाले अलपत्र परेको सोलुखुम्बु घर भई त्यहाँ कार्यरत घनश्याम…

thumbnail

संक्रमित अख्तियार प्रमुखसहितको टोली संसदीय समितिमा जोखिम

काठमाडौं ।समुदायस्तरमा फैलिएको कोरोनाभाइरसको संक्रमण अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको उच्च पदाधिकारीसम्म पुगको छ । मंगलबार अख्तियारका प्रमुख आयुक्तसहित अन्य पदाधिकारीमा सो संक्रमण देखिएको स्वास्थ्य मन्त्रालय स्रोतको भनाइ छ । अख्तियारका कुन–कुन पदाधिकारीमा…

thumbnail

घुस लिएर काठमाडौं हिँडेका खानेपानी संस्थान बुटवलका कार्यालय प्रमुख समातिए

काठमाडौं । नेपाल खानेपानी संस्थानको बुटवलस्थित कार्यालयका प्रमुख इन्जिनियर सन्तोष साह घुुससहित पक्राउ परेका छन् । खानेपानी शाखा कार्यालयहरुका विभिन्न व्यक्तिहरुबाट घुस रकम उठाएर काठमाडौंतर्फ जाँदै गरेको भन्ने सूचनाका आधारमा अख्तियार दुरुपयोग…

Write a Reply or Comment