मंगला गाउँपालिका मालिका गाउँपालिका रघुगंगा गाउँपालिका राष्ट्रिय समाचार स्थानीय

मालिकामा खानेपानी पु¥याउन पाइप बिछ्याउन सुरु

अमित बिश्वकर्मा
बेनी ,मंगलबार असार २३ गते ।

म्याग्दीको प्रसिद्ध धार्मिक स्थल मालिका मन्दीरमा नियमित खानेपानीको सुबिधा पु¥याउनका लागि पाइप बिछ्याउने कार्य सुरु भएको छ । आइतबार देखि रघुगंगा गाउँपालिका – ६ ठाडाखानीको टापु धुरीबाट करिब १ किलोमिटर अगाडी रहेको ठाउँमा प्रयोग भइरहेको पुरानो पाइप हटाइ जी आइ पाइप बिछ्याउन थालिएको हो ।

यस अघिनै मालीका मन्दिर परिसरमा टापुको धुरीमा रहेको मुलबाट कुइनेखानीका भरत छन्त्यालको सहयोगमा खानेपानी पु¥याइएको थियो । हिउँदको समयमा बर्षेनी आगलागी भइ पाइप जलेर समस्या हुँदै आएको करिब ७ सय मिटर क्षेत्रमा उक्त पाइप राखिने भएको हो । ठाडाखानीका बासिन्दाहरुको पहलमा चालु आबमा गाउँपालीकाबाट बिनियोजन भएको तीन लाख रुपैयाँको लागतमा पाइप खरिद गरिएको छ ।

पाइप बिछ्याउने कार्यमा भने ठाडाखानीबासीहरु श्रमदानमा जुटेका छन । गाउँबाट पाइप बोकेर टापुको धुरी हुँदै एक किलोमिटर अगाडी पु¥याई बिछ्याउन सुरु गरिएको श्रमदानमा जुट्नु भएका स्थानीय युवा प्रबिण छन्त्यालले बताउनुभयो । जोखिम क्षेत्रमा पक्की पाइप जडान गरेपछि मालीका मन्दिरमा नियमित रुपमा पानी आपुर्ती हुने छन्त्यालको भनाइ छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

युवा नेता ढकाल सहित चार जना नेकपा परित्याग गरी कांग्रेसमा प्रवेश

बेनी । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा),म्याग्दीका युवा नेता बलभद्र ढकाल सहित चार जना पार्टी परित्याग गरी नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश गर्नुभएको छ । नेकपा म्याग्दीका प्रभावशाली युवा नेता ढकाल सहित जिल्लाको बेनी नगरपालिका–३,…

thumbnail

म्याग्दीमा थप दुई जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि ,संक्रमितको कुल संख्या ४७ पुग्यो

बेनी । म्याग्दीमा थप दुई जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । विदेशबाट आइ बेनीको क्वारेन्टाइनमा बसेका दुई जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । स्वास्थ्य कार्यालय, म्याग्दीका निमित्त प्रमुख एक नारायण…

thumbnail

म्याग्दीमा थप चार जनामा डेङ्गु संक्रमण पुष्टि

बेनी । म्याग्दीमा थप चार जनामा डेङ्गु संक्रमण देखिएको छ । उपचार्थ बेनी अस्पताल आएका मंगला गाउँपालिका–१ का ४१ बर्षिय पुरुष ,धवलागिरी गाउँपालिका–६ ठेगाना भई हाल सिंगा बस्दै आएकी १९ बर्षिया युवती…

Write a Reply or Comment