जन्मदिनमा गाउँका विपन्न परिवारलाई खाद्यान्न सहयोग

बेनी । सामाजिक सेवामा सक्रिय सपना रोका मगरले विपन्न परिवार ,एकल महिला र अपाङ्गता भएका परिवारलाई खाद्यान्न सहयोग गरेर जन्मदिन मनाउनुभएको छ । कार्तिक १ गते परेको जन्मदिनको अवसरमा मंगला गाउँपालिकाको वडा नम्बर ४ बरंजा स्थित बुकेनीमा आर्थिक रुपमा कमजोर एकल महिला र अपङ्गता भएका २२ परिवारलाई ३० हजार रुपैयाँ बराबरको दैनिक उपभोग्य खाद्यान्न सामग्री सहयोग गर्नुभएको हो । १८ औं जन्मदिनको अवसरमा सपनाले काठमाडौं सडकमा वेवारिसे र बेसाहारा व्यक्ती संगै केक काटेर जन्मदिन मनाएको सपनाले बताउनुभयो ।

‘मेरो जन्मदिनको अवसरमा युकेमा रहनुभएका बेदन गुरुङ अंकलले जन्मदिन मनाउनु भनेर पैसा पठाइदिनुभएको थियो,सोही पैसाले गाउँमा आर्थिक रुपमा विपन्न ,एकल महिला तथा अपङ्गता भएका परिवारलाई चाडपर्व मनाउन सहज होस् भन्ने उद्धेश्यले खाद्यान्न सहयोग गरेकी हुँ ’–सपनाले भन्नुभयो । बुकेनीमा जन्मनुभएकी सपना पढाइको सिलसिलामा दुई बर्ष अघि काठमाडौं पुग्नुभएको थियो । सपनाले वेवारिसे अवस्थामा भेटिएका शवहरुलाई दागबत्ती दिएर अन्तिम संस्कार गर्दै आउनुभएको छ । उहाँले हालसम्म ७० वटाभन्दा बढी वेवारिसे शवको व्यवस्थापन गरिसक्नुभएकाे छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

७५३ मध्ये हालसम्म २५३ स्थानीय तहको मात्रै आयो बजेट

काठमाडौँ । झण्डै दुई तिहाई स्थानीय तहले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट ल्याउन सकेका छैनन् । असार १४ गतेसम्म जम्मा २५३ वटा स्थानीय तहहरुले मात्र बजेट ल्याउन सकेको संघीय मामिला तथा…

thumbnail

११.८२ अंकले घट्यो सेयर बजार

काठमाडौं । साताको तेस्रो कारोबार दिन मंगलबार पनि सेयर बजारमा गिरावट आएको छ । आइतबार ९४.९२ अंकले बढेको सेयर बजारमा दुई दिन यता लगातार गिरावट आएको छ । मंगलबार नेप्से परिसूचक ११.८२…

thumbnail

२३.८५ अंकले घट्यो सेयर बजार

काठमाडौँ । दोस्रो दिन नेप्सेमा पुनः २३ अंक माथिको गिरावट आएको छ । अघिल्लो दिन ९४ अंक माथिले वृद्धि हुँदै १९५६ अंकमा उक्लिएको नेप्सेमा सोमबार पुनः २३ अंकको गिरावट आएको हो ।…