पालुङटारले तयार पार्‍यो २० बेडको आइसोलेसन

गोरखा । गोरखाको पालुङटार नगरपालिकाले कोरोना संक्रमितको उपचारका लागि २० वेड क्षमताको आइसोलेसन वार्ड तयार गरेको छ । वडा नम्वर(४ मालतीगैरामा रहेको सुदर्शन आधारभूत विद्यालय भवनमा आइसोलेसन वार्ड तयार गरिएको हो ।

विद्यालय सञ्चालनका लागि अर्को भवन निर्माण भइरहेका कारण उक्त भवनमा आइसोलेसन वार्ड बनाइएको नगरपालिकाका कोरोना फोकल पर्सन दीपेन्द्र गिरीले बताए । ‘अहिले नगरपालिकाका सबै विद्यालयहरु बन्द छन्, मंसिर ६ गतेबाट मात्र खुल्छन्,’ उनले भने, ‘त्यो बेलासम्म वैकल्पिक भवन बनिसक्छ ।’
आइसोलेसन सञ्चालनका लागि आवश्यक पूर्वाधारहरु तयार भइसकेको उनले बताए । ‘वायरिङ गरेर सीसीटिभी जडान गरिसक्यौं, बेडहरु पनि तयार भइसकेका छन्,’ गिरीले भने, ‘विजुली, खानेपानी लगायतको व्यवस्था पनि भइसकेको छ, संक्रमित आएमा आजैबाट उपचार थाल्छौं ।’

संक्रमितको उपचारका लागि एकजना डाक्टर, एकजना अनमी र एकजना अहेव परिचालन हुने उनले बताए । यसअघि आइसोलेसनको व्यवस्था नहुदाँ यस क्षेत्रका संक्रमितलाई गोरखा क्याम्पसको आइसोलेसनमा ल्याउनुपर्ने बाध्यता थियो । पालुङटारमा अहिलेसम्म कुल ५२ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको नगरपालिकाको स्वास्थ्य शाखाले जनाएको छ । जसमध्ये १३ जना संक्रिय संक्रमित छन् । अनलाइनखबरबाट साभार

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…