लुलाङमा बाढीले लघुजलविद्युत परियोजनाको विद्युत गृह बगायो

बेनी । गयराती परेको अविरल बर्षा संगै आएको बाढीले म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिका–२, लुलाङ स्थित लघुजल विद्युत परियोजनाको विद्युत गृह बगाएको छ । गयराती परेको अविरल बर्षा संगै दरखोलामा आएको बाढीले ४५ किलोवाट क्षमताको दरखोला दोस्रो लघुजलविद्युतको विद्युत गृह बगाएको गाउँपालिका अध्यक्ष थमसरा पुनले जानकारी दिनुभयो । बाढीले परियोजना बगाउँदा करिब १ करोड ५० लाख बढीको क्षति भएको छ ।

बाढीले विद्युत गृह बगाएपछि ३ सय ७८ घरधुरी अन्धकारमा बस्न बाध्य छन् । २०७२ साउनमा पहिरोले उक्त लघुजलविद्युतका विद्युतगृह,पाइप र नहर बगाएपछि २०७५ मा बैकल्पिक उर्जा प्रवद्र्धन केन्द्रको ८६ लाख रुपैयाँ ,गाउँपालिकाको ५० लाख , र स्थानीयको जनश्रमदानबाट पुननिर्माण गरिएको हो । यसअघि जुगेपानीमा रहेको उक्त परियोजना पहिरोले क्षति पु¥याएपछि मरेनीको फेदीमा स्थानान्त्रण गरिएको थियो ।

 

 

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

म्याग्दीमा कांग्रेसको वडा अधिवेशन : ४१ वटामा सर्बसम्मत ,२ वटामा निर्वाचन र २ वटामा स्थगित

बेनी । नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गतको वडा अधिवेशन म्याग्दीमा २ वटा बाहेकका ४३ वटा वडामा शुक्रबार सम्पन्न भएको छ । केही नविकरण र  नयाँ क्रियाशिल सदस्यताको नामावली नआएका कारण अन्नपुर्ण…

thumbnail

जन्मदिनमा गाउँपालिका अध्यक्ष पुनद्धारा शान्ति कोषलाई आर्थिक सहयोग

बेनी । जन्मदिनको अवसरमा म्याग्दीको धवलागिरी गाउँपालिका अध्यक्ष थमसरा पुन मगरले परोपकारी संस्था ओेमकुमारी कोषलाई आर्थिक सहयोग गर्नुभएको छ । अध्यक्ष पुनले मंगलबार परेको आफ्नो जन्मदिनको अवसरमा ओमकुमारी शान्ति कोष गरिव विरामी…

thumbnail

गुर्जामा बाँझो पाखोमा जडीबुटीको खेती

म्याग्दी । जिल्लाको धवलागिरी गाउँपालिका–१,गुर्जामा जडीबुटीको व्यावसायिक खेती विस्तार गरिएको छ । स्थानीय हिमाली कृषि सहकारी अन्तर्गत रहेको कृषक समूहले सामुहिक रुपमा जडीबुटीको खेती सुरु गरेका हुन् । गत बर्षदेखि जडीबुटी खेती…