गठबन्धनको विरोध गर्ने एमालेले दोबाटेसँग पनि तालमेल गर्यो : बाँनिया

मकवानपुर ।नेपाली काँग्रेस बागमती प्रदेश संसदीय दलका नेता इन्द्रबहादुर बानियाँले गठबन्धनको विरोध गर्ने नेकपा एमालेले स्थानीय तह निर्वाचनमा दोबाटेसँग पनि गठबन्धन गरेको आरोप लगाउनुभएको छ ।

उहाँले शुक्रबारबाट सुरु भएको प्रदेशसभाको दशौं अधिवेशन बैठकलाई सम्बोधन गर्दै सत्तारुढ गठबन्धनको पक्षमा स्थानीय तहको निर्वाचनको समयमा देखिएको माहौलबाट डराएर एमालेले जोसँग पनि चुनावी तालमेल गरेको आरोप लगाउनुभयो । संसदमा सम्बोधन गर्दै उहाँले भन्नुभयो– ‘भन्नलाई हामी एक्लै लड्यौ भनेका छौं ।

तर, नौवटा दल मिलेको सबैलाई थाहा छ । कतै कमल थापा, कतै राजेन्द्र लिङ्देनसँग मिलेको हामीलाई थाहा नै छ । गठबन्धन गर्ने पार्टी नै नपाएपछि दोबाटेसँग पनि एमालेले तालमेल गर्यो । उहाँले एमालेको बोली र व्यवहार ठिक नभएका कारण अहिलेको अवस्था सिर्जना भएको बताउनुभयो । संघ र प्रदेश सरकार चार वर्ष सञ्चालन गर्दा एमालेले जनताप्रति इमानदार भएर काम नगरेका कारण जनताले गठबन्धन रोजेको उहाँको भनाइ छ ।

‘गठबन्धनमा रहेका भर्खरै बनेको दलले पनि महानगरको नेतृत्व पाएको छ’ उहाँले भन्नुभयो, ‘धेरै बोल्ने, कुरो धेरै गर्ने, काम नगर्ने र जनताप्रति उत्तरदायी नभएका कारण जनताले एमालेलाई भोट दिएनन् ।’ उहाँले विगतमा ४ वर्ष सरकारको नेतृत्व गरेको एमालेले काम गर्न नसकेका कारण निर्वाचनमा पराजित हुनुपरेको बताउनुभयो ।

एमालेले सरकारको नेतृत्वमा बस्दा बोल्ने मात्र काम गरेको उहाँले बताउनुभयो । उहाँले गठबन्धनको सरकार आए लगत्तै जनताको काम र सेवा गर्नमा प्रतिस्पर्धा गरेको दावी गर्नुभयो । गठबन्धन सरकारले स्थानीय निर्वाचन धाँधलीरहित र शान्तिपूर्ण रुपमा सम्पन्न गर्न सफल भएको दावी गर्नुभयो । स्थानीय निर्वाचन शान्तिपूर्ण सम्पन्न भएकोमा केन्द्र सरकारलाई उहाँले धन्यवाद व्यक्त गर्नुभयो। रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…

thumbnail

काठमाडौंको फोहोर दुई दिन बञ्चरेडाँडामा नलैजाने

काठमाडौँ । सिसडोलदेखि बञ्चरेडाँडासम्म जाने बाटो मर्मतको काम गर्नुपर्ने भएकाले आज र भोलि काठमाडौं उपत्यकाको फोहोर व्यवस्थापन कार्य प्रभावित हुने भएको छ। नुवाकोटको सिसडोलमा यसअघि थुपारिएको फोहोरको कारण बञ्चरेडाँडासम्म गाडी आउनरजानका लागि…