बिरामीलाई अस्पताल जान वडाले नि:शुल्क एम्बुलेन्स उपलब्ध गराउने

काठमाडौँ । गोरखाको शहिदलखन गाउँपालिका वडा नम्बर ७ ले बिरामीलाई अस्पताल जानका लागि एम्बुलेन्स सेवा उपलब्ध गराउने भएको छ । बिरामीलाई स्थानीय स्वास्थ्य संस्थाबाट रिफर भई थप उपचारका लागि गोरखा जिल्ला अस्पताल जानुपर्दा वडाले निस्शुल्क रूपमा एम्बुलेन्स उपलब्ध गराउने निर्णय भएको वडाध्यक्ष शरण श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

‘वडाभित्र बसोबास गर्ने सबै उमेर समूहका नागरिकलाई बिरामी पर्दा एम्बुलेन्स निस्शुल्क उपलब्ध गराउँछौं,’ उहाँले भन्नुभयो, ‘बुंकोट स्वास्थ्य चौकीका स्वास्थ्यकर्मीको सल्लाहबमोजिम बिरामीलाई थप उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल जानुपर्ने भएमा एम्बुलेन्स सेवा उपलब्ध गराइन्छ।’यस्तो सेवा एक बिरामीका लागि वर्षमा एकपटक मात्रै हुने पनि श्रेष्ठले बताउनुभयो।

एम्बुलेन्स भाडा भने वडाले उपलब्ध गराउने निर्णय गरिएको उहाँले बताउनुभयो । श्रेष्ठ यो वडामा दोस्रो कार्यकालका लागि निर्वाचित भएसँगै यो निर्णय गर्नुभएको हो । उहाँ ०७४ मा पनि नेपाली कांग्रेसबाट वडाध्यक्ष निर्वाचित हुनुभएको थियो । त्यसबेला उनले आफूले पाउने पारिश्रमिक वडाभित्र शिक्षा, स्वास्थ्यलगायत क्षेत्रमा खर्च गर्नुभएको थियो । सेतोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले स्काभेटर बगायो

म्याग्दी । म्याग्दीको रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले स्काभेटर बगाएको छ । शनिवार राती रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले राहुघाट जलविद्युत आयोजनाका ड्याम साइटमा काम गरेर नदी किनारमा पार्किङ्ग गरि राखेको ठाउँमा कटान गरेर…

thumbnail

आगामी निर्वाचनमा ३३ प्रतिशत महिला उम्मेदवार बनाउन भुसालको माग

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसकी सांसद पुष्पा भुसालले आगामी संघ र प्रदेश सभाको निर्वाचनमा प्रत्येक्षतर्फ कम्तिमा ३३ प्रतिशत महिला उम्मेदवार बनाउन सरकारसँग माग गर्नुभएको छ। आईतबार प्रतिनिधिसभा बैठकको विशेष समयमा बोल्दै भुसालले प्रत्येक्ष…

thumbnail

समाज परिवर्तनका लागि विज्ञान प्रविधिको भूमिका महत्वपूर्ण : प्रधानमन्त्री देउवा

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मुलुकमा आयोजना गरिने विज्ञान तथा प्रविधि सम्मेलनले राष्ट्र विकासमा रचनात्मक भूमिका निर्वाह गर्ने बताउनुभएको छ । उहाँले मुलुकमा विज्ञान र प्रविधिको विकास र विस्तारसम्बन्धी यस्ता गतिविधिले देशको…