बेनी नगरको मेयरको पहिलो स्वास्थ्य सम्बन्धि ३ निर्णय

बेनी । बेनी नगरपालिका भित्र गरिबीको रेखामुनी रहेकालाई नि:शुल्क स्वास्थ्य बीमा गरिने भएको छ । बेनी नगरपालिकाका मेयर सुरत केसीले शुक्रबार पदभार ग्रहण गर्दैस्वास्थ्य बीमा सम्बन्धि मौलिक हकको कार्यान्वयन गर्न र नगरबासीलाई सहज र सुलभ सेवा उपलब्ध गराउने तीन निर्णय गर्नुभएको हो ।

नगरपालिकाले विपन्नलाई निस् शुल्क स्वास्थ्य बीमा , ७० वर्षमाथिका ज्येष्ठ नागरिकलाई घरदैलोमा पुगेर नियमित स्वास्थ्य चेकजाँच , प्रत्येक महिनाको १५ गते ४५ वर्ष माथिका नागरिकलाई नसर्ने रोगको स्क्रिनिङ क्याम्प गर्ने निर्णयमा हस्ताक्षर गर्नुभएको छ । नगरपालिकाले विपन्न घरधुरीको पहिचा गरेका २ सय घरधुरीमा बसोबास गर्नेलाई स्वास्थ्य बीमा सहितको तीनवटै निर्णय यसै महिनादेखि कार्यान्वयन हुने नगर प्रमुख केसीले बताउनुभयो ।

‘स्वास्थ्य सेवामा जनताको लगानी घटाउँछौ,घरदैलोमा दिने सेवाहरु विस्तारै गछौँ ‘ मेयर केसीले भन्नुभयो । पदभार ग्रहणको अवसरमा मेयर केसीले प्रत्येक हप्ताको एक दिन बेनी बजार सहित आसपासका सडक दमकददे सरसफाई गरिने , छाडा पशुचौपायाको व्यवस्थापन लगागतका विषयमा समेत तत्काल आवश्यक तयारी गर्न समेत निर्देशन दिनुभएको छ ।

उपमेयर ज्योती लामिछानेले विपन्न महिला लक्षित सेवा सहितको योजनाका बारेमा छलफल गर्नुभएको थियो । बेनी नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत धोलकराज ढकालले नगरपालिका भित्र हाल भएरहेको गतिविधि र योजनाका बारेमा जानकारी गराउनुभइको थियो । अब केही समयपछि बस्ने नगरकार्यपालिका बैठकबाट समेत थप अन्य योजनाहरुमा छलफल हुने जनाइएको छ ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

म्याग्दीमा राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ मनाइयो (फोटो फिचर )

कृषि तथा खाद्यान्न उत्पादनलाई जोड दिनुपर्ने सरोकारवालाको भनाइ म्याग्दी । म्याग्दीमा पनि राष्ट्रिय धान दिवस मनाइएको छ । बेनी नगरपालिका कृषि शाखाको आयोजनामा १९औं राष्ट्रिय धान दिवस तथा रोपाइँ महोत्सव–२०७९ विविध कार्यक्रमको…

thumbnail

सरकारी जागिर खान शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा एक पक्राउ

काठमाडौँ । शैक्षिक योग्यताको प्रमाणपत्र किर्ते गरेको आरोपमा प्रहरीले एक जनालाई पक्राउ गरेको छ। भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय अन्तर्गतको राष्ट्रिय सहकारी विकास बोर्डको सञ्चालक पदको नियुक्तिको लागि नक्कली प्रमाणपत्र…

thumbnail

देश विदेशका खर्चबाट अभियन्ता भेटिन्छन् तर प्रतिफल बाहिर आएको छैन : ओली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अभियन्ताहरु थुप्रै भए पनि प्रतिफल आउन नसकेको टिप्पणी गर्नुभएको छ । मदन भण्डारीको ७१ औं जन्मजयन्तीका अवसरमा आयोजित समारोहलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले यस्तो धारणा…