आगामी वर्षको बजेट प्रदेशको आर्थिक समृद्धिमा केन्द्रित : मन्त्री रावल

कैलाली । सुदूरपश्चिम प्रदेशका आर्थिक मन्त्री प्रकाश रावलले आगामी आर्थिक वर्षको बजेट समग्र सुदूरपश्चिम प्रदेशको आर्थिक समृद्धिलाई केन्द्रित गरेर प्रस्तुत भएको बताउनुभएको छ । प्रदेश सरकारले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९/०८० का लागि बुधबार प्रदेश सभामा प्रस्तुत गरेको बजेटबारे बिहीबार आयोजित पत्रकारमा मन्त्री रावलले बजेट व्यवस्थित, सन्तुलित र समग्र क्षेत्रलाई समेटेर प्रस्तुत भएको दाबी गर्नुभयो ।

उहाँले बजेटले विशेषतः प्रदेश गौरवका आयोजना, अधुरा तथा क्रमागत रहेका बहुवर्षिय पूर्वाधार योजनालाई प्राथमिकतामा राखेर पेश भएको बताउनुभयो । उहाँले उत्पादन क्षेत्रको बृद्धि गर्दै आयात प्रतिस्थापन गरि निर्यातलाई जोड दिने गरि कृषि क्षेत्रमा योग्दान पुर्याउने गरि विनियोजन गरिएको बताउनुभयो ।उहाँले नौगाड र सुर्नयामा जलविद्युत आयोजना सञ्चालनमा ल्याउन नीजि, सरकारी, सहकारी र व्यक्तिको लगानीको अवधारणालाई अघि बढाएको बताउनुभयो । मन्त्री रावलले सबै मन्त्रालयको प्रतिवेदन र सुझावका आधारमा कार्यक्रम र योजनाहरू बजेटमा समावेश गरिएको बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘बाहिरका हल्लाका पछि नलागौं । बजेट सबैको सल्लाह, सुझाव र छलफलबाटै पेश भएको हो ।’ उहाँले प्रदेशमा अझै पनि प्राविधिक जनशक्ति अभाव रहँदा पुँजिगततर्फको वित्तिय प्रगतिमा सन्तोषजनक हुन नसकेको बताउनुभयो । मन्त्री रावलले टीकापुर अस्पताल, सेती र महाकाली प्रादेशिक अस्पताललाई जोडेर स्वास्थ्य शिक्षा विज्ञान प्रतिष्ठान प्रदेश सरकार आफैले संचालनमा ल्याउने गरि बजेटमा समावेश गरिएको बताउनुभयो । रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

एआईजी विश्वराज पोखरेल जेठ २५ देखि ‘गैर हाजिर’

काठमाडौँ । प्रहरी अतिरिक्त महानिरीक्षक (एआईजी) विश्वराज पोखरेल जेठ २५ बाट कार्यालयमा हाजिर भएका छैनन् । उहाँले मागेको बिदा आईजीपी धिरज प्रताप सिंहले दोस्रोपटक अस्वीकृत गर्नुभयो । जेठ २५ बाट गैर हाजिर…

thumbnail

बाटोमा हिँडिरहेका डाक्टरलाई कुटे ट्राफिक प्रहरीले

ललितपुर । ललितपुरको पुल्चोकस्थित आरोग्य प्रतिष्ठानमा कार्यरत एक जना डाक्टरलाई ट्राफिक प्रहरीले कुटेका छन् । आइतबार राति पौने ९ बजे ड्युटी सकेर घर फर्किरहेका (मेडिकल अफिसर) डाक्टर कुलबहादुर घिसिङमाथि ट्राफिक प्रहरी जवान…

thumbnail

सरकारले कृषिलाई मुख्य प्राथमिकतामा राख्नुपर्छः सुवेदी

काठमाडौँ । कृषि, सहकारी तथा प्राकृतिक स्रोत समिति सभापति पूर्णकुमारी सुवेदीले सरकारले कृषिलाई मुख्य प्राथमिकतामा राखेर विकास नगरे मुलुक कृषिमा आत्मनिर्भर बन्न नसक्ने बताउनुभएको छ । सोमबार काठमाडौँमा आयोजित धानमा आत्मनिर्भर नीति…