साढे दुई करोड कमाएर पौने चार करोड खर्च गरेका पूर्वसुब्बाविरूद्ध अख्तियारको मुद्दा

काठमाडौं । अख्तियार दुरूपयोग अनुसन्धान आयोगले एक जना पूर्वनायब सुब्बाले गैरकानुनी रूपमा २ करोड ४४ लाख रुपैयाँ कमाएको भन्दै मुद्दा हालेको छ।

अख्तियार प्रवक्ता श्यामप्रसाद भण्डारीले बुधबार विज्ञप्ति जारी गर्दै जिल्ला प्रशासन कार्यालय धनुषाका तत्कालीन सुब्बा गणपति झाबाट २ करोड ४४ लाख ७१ हजार १ सय ५ रुपैयाँ जफत गर्न विशेष अदालतमा मुद्दा हालिएको जानकारी दिएका छन् । अख्तियारका अनुसार झा २०३९ मंसिर ९ गते गाविस सचिव भएर सार्वजनिक सेवामा प्रवेश गरेका थिए । उनी गत साउनमा अवकाश भएका थिए।

यो बीचमा उनले सरकारी तलब, सुविधा, व्यापार, व्यवसायबाट २ करोड ४२ लाख ६७ हजार १ सा ४ रुपैयाँ कमाएको देखिन्छ तर उनले ४ करोड ८७ लाख ३८ हजार २ सय १० रुपैयाँ खर्च गरेका छन्। आम्दानीभन्दा दोब्बर बढी खर्च गर्न पैसा उनले गैरकानुनी तरिकाले कमाएको अख्तियारको दाबी छ।अख्तियारले झासहित उनकी श्रीमती र तीन जना छोराहरूलाई पनि प्रतिवादी बनाएको छ । सेतोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

१ करोड २० लाख भ्रष्टाचारको आरोपमा जितपुर-सिमराका तत्कालीन प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतविरुद्ध दुई मुद्दा

काठमाडौं । बाराको जितपुर सिमरा उपमहानगरपालिका तत्कालीन प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत शिवराज सेढाईंसहित दुई वटा छुट्टाछुट्टै सप्लायर्सविरुद्ध अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले मुद्दा दायर गरेको छ । आयोगले तत्कालीन प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत शिवराज सेढाईं…

thumbnail

१३ केजी गाँजासहित एक पक्राउ

बारा । निजगढ नगरपालिका–१ धनसर पुल नजिकबाट १३ केजी अवैध लागूऔषध गाँजासहित एक जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा मकवानपुर बकैया गाउँपालिका–३ बस्ने ३३ वर्षीय लाल काजी रहेका छन् ।…

thumbnail

पत्नीको घाँटी थिचेर हत्या, पति र ससुरा पक्राउ

धनुषा । पत्नीको घाँटी थिचेर हत्या गरेको आरोपमा प्रहरीले पति र ससुरालाई पक्राउ गरेको छ । धनुषाको शहिदनगर नगरपालिका–८ नाथपट्टीकी गौरीदेवी मण्डलको घाँटी थिचेर हत्या गरेको आरोपमा उनका पति रामचन्द्र मण्डल खत्वे…