अन्तराष्ट्रिय काेराेना अपडेट मुख्य समाचार राष्ट्रिय समाचार समाज

कोरोना संक्रमणबाट विश्वभर ११ लाख तीन हजारको मृत्यु

पेरिस, एपी । महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण विश्वभरि हालसम्म ११ लाख तीन हजार ३ सय ७९ जनाको मृत्यु भएको छ । विभिन्न निकायहरुले सार्वजनिक गरेको विवरण अनुसार कोरोना भाइरसबाट विश्वभरी संक्रमित भएकाहरुको कुल सङ्ख्या तीन करोड ९२ लाख सात हजार ४ सय ३६ पुगेको छ ।

कुल संक्रमित मध्ये दुई करोड ९३ लाख ९७ हजार ८ सय ३५ जना कोरोना भाइरसबाट संक्रमणमुक्त भइसकेको तथ्याङ्क छ । विश्वभरि अहिलेपनि ८७ लाख छ हजार २ सय २२ जना संक्रमित अवस्थामै रहेका छन् । ती मध्ये ८६ लाख ३५ हजार ३ सय १६ जनाको अवस्था मध्यम छ भने अरु ७० हजार ९ सय ६ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको जनाइएको छ ।

संक्रमितहरुको सङ्ख्याका आधारमा अमेरिका सबैभन्दा अगाडि रहेको छ भने भारत, ब्राजिल, रुस, स्पेन, अर्जेन्टिना, कोलम्बिया, पेरु, मेक्सिको र फ्रान्स क्रमशः अग्र देशमा रहेका छन् । अमेरिकामा अहिलेसम्म ८२ लाख १६ हजार ३ सय १५ जना संक्रमित भएका छन् भने दुई लाख २२ हजार ७ सय १७ जनाको मृत्यु भएको छ ।

त्यसैगरी, भारतमा ७३ लाख ७० हजार ४ सय ६८ जना संक्रमित हुँदा एक लाख १२ हजार १ सय ६१ जनाको मृत्यु भएको विवरण छ । संक्रमितहरुको संख्या हेर्दा ब्राजिलमा ५१ लाख ७० हजार, रुसमा १३ लाख ६९ हजार स्पेनमा नौ लाख ७२ हजार मानिस कोरोना भाइरसबाट संक्रमित भएका छन् । गत डिसेम्बरमा चीनको वुहानमा पहिलो पटक देखिएको पुष्टि गरिएको कोरोना भाइरस अहिले फैलिदै विश्वका २ सय १६ देशमा पुगिसकेको छ । नागरिक खबरबाट साभार

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

कांग्रेसको युरोप र अफ्रिकी महादेशमा शाखा गठन

काठमाडौँ । कांग्रेसको विदेशस्थित जनसम्पर्क समितिको सञ्जालले युरोप र अफ्रिका महादेशमा शाखा गठन गरेको छ । सञ्जालको हालै सम्पन्न भर्चुअल बैठकले बेलायत निवासी शेखर कँडेलको नेतृत्वमा युरोप र विष्णुदत्त भट्ट नेतृत्वमा अफ्रिका…

thumbnail

भारतको गाजियाबादबाट १८ किशोर नेपाल फिर्ता

नवलपरासी । वैदेशिक रोजगारीका लागि भन्दै भारत पुर्‍याइएका १८ नेपाली किशोरलाई भारतीय प्रहरीले नेपाल फर्काइदिएको छ । भारतमा रोजगारीका लागि लगिएका ती किशोरहरुको भारतको गाजियाबादबाट उद्धार गरेर भारतले मंगलबार सुनौली नाका हुँदै…

thumbnail

अफगानिस्तानमा प्रान्तीय प्रहरी मुख्यालयलाई लक्षित गरी भएको कार बम बिस्फोटमा १२ जनाको मृत्यु

काबुल । अफगानिस्तानमा प्रान्तीय प्रहरी मुख्यालयलाई लक्षित गरी भएको कार बम बिस्फोटमा १२ जनाको मृत्यु भएको छ। पश्चिमी प्रान्त घोरको राजधानी फिरोज कोहमा आइतबार बिहान ११ बजे भएको बिस्फोटमा १२ जना सर्वसाधारण…

Write a Reply or Comment