रघुगंगा गाउँपालिका स्तरिय राष्ट्रपति रनिङ शिल्डको उपाधी रघुगंगा माविलाई

बेनी शनिबार फागुन ११ गते । रघुगंगा गाउँपालिका ५ झिँमा शनिबार सम्पन्न अन्तर माध्यमिक विद्यालय स्तरीय प्रथम राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड खेलकुद प्रतियोगिता २०७५ को उपाधी रघुगंगा मावि राँखु पिप्लेले जितेको छ । १० स्वर्ण ५ रजत र ४ काश्य गरी कुल १९ मेडल प्राप्त गरी प्रथम राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड प्रतियोगिताको उपाधी जितेको हो ।

यसै गरी मुक्तिधाम मावि भगवतिले ६ स्वर्ण,४ रजत र ४ काश्य गरी कुल १४ मेडल प्राप्त गरी द्धितिय भएको छ । ३ स्वर्ण,२ रजत र ६ काश्य गरी ११ मेडल प्राप्त गरी महेन्द्र मावि झिँ तृतिय भएको छ । प्रतियोगिताको उपाधी जितेको रघुगंगा माविले रनिङ्ग शिल्ड, ट्रफी, मेडल र प्रमाणपत्र सहित नगद ३० हजार रुपियाँ,द्धितीय र तृतीय हुने विद्यालयलाई ट्रफी, मेडल र प्रमाणपत्र सहित नगद २० हजार, र १० हजार रुपियाँ पुरस्कार हात पारेका छन् ।

प्रतियोगितामा प्रथम,द्धितिय र तृतिय हुने विद्यालयहरुलाई गाउँपालिका अध्यक्ष भबबहादुर भण्डारी,उपाध्यक्ष कमला तिलिजा, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रमेश थापा,बेनी नगरपालिकाका शिक्षा अधिकृत विश्वप्रकास रेग्मी,गाउँपालिकाका शिक्षा शाखा संयोजक बालकृष्ण उपाध्याय लगायत समाजसेवीहरुले पुरस्कार र प्रमाणपत्र,शिल्ड र मेडल वितरण गर्नुभएको थियो । छात्रा भलिबलमा अमर मावि चिमखोला प्रथम र रितुङ मावि कुइनेमंगले द्धितीय तथा छात्र तर्फ रघुगंगा मावि पिप्ले प्रथम र ज्ञनोदय मावि मौवाफाँट द्धितीय भएका छन् ।

भलिबलमा प्रथम र द्धितिय हुनेलाई क्रमश ः ८ हजार ६ हजार र ४ हजार नगद पुस्कार प्रदान गरिएको गाउँपालिकाका शिक्षा शाखा संयोजक बालकृष्ण उपाध्यायले जानकारी दिनुभयो । प्रतियोगितामा प्रथम हुने विद्यालयलाई गाउँपालिका अध्यक्ष भण्डारीले भण्डारी अक्षयकोषबाट थप १० हजार रुपियाँ प्रदान गर्नुभएको छ । साथै प्रतियोगितामा एथेलेटिक्सी तर्फका उत्कृष्ट खेलाडी रघुगंगाकी छात्रा रुविना कार्की र छात्र तोपेन्द्र मल्ललाई जनही पाँच हजार पाँचसय रुपियाँ सहित अध्यक्ष भण्डारीले सम्मान गर्नुभएको शिक्षा शाखा संयोजक उपाध्यायले जानकारी दिनुभयो ।

यसै गरी टोडके हिल रिसोर्टका अध्यक्ष मिनबहादुर पाईजा,भुपु गाविस अध्यक्ष रत्नवीर थजालीले प्रथम,द्धितिय र तृतिय हुने विद्यालयलाई क्रमश तिन हजार,दुइहजार र एकहजार नगद सहित सम्मान गर्नुभएको छ । त्यस्तै ५ नम्बर वडा अध्यक्ष मनबहादुर शेरपुञ्जाले विजेता विद्यालयहरुलाई क्रमश पाँच हजार,तिनहजार र दुइहजारले सम्मान गर्नुभएको शिक्षा शाखा संयोजक उपाध्यायले जानकारी दिनुभयो ।
प्रतियोगिताको शुक्रवार जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसील उद्घाटन गर्नुभएको थियो । प्रतियोगितामा ११ विद्यालयले भाग लिएका थिए ।

भलिबल र एथलेटिक्स खेलको २४ वटा बिधामा प्रतिस्र्धा गराइएको थियो । ८०० मिटर दौडको उद्घाटन खेलको छात्र, छात्रा तर्फ पिप्लेको रघुगंगा मावि बिजयी भएको थियो ।

८०० मिटर दौडको छात्रतर्फ रघुगंगा माविका तोपेन्द्र मल्ल प्रथम, जनता मावि दग्नामका निर्मल गर्बुजा द्धितिय र महादेव मावि बेगका सुसन फगामी तृतीय भएका थिए । ८०० मिटर दौडको छात्रातर्फ रघुगंगा माविको कक्षा ७ की १२ वर्षीय करुणा भण्डारी प्रथम, मुक्तिधाम मावि भगवतीकी समुना मल्ल द्धितिय र ज्ञानोदय माविकी अनुसाकुमारी कार्की तृतीय भएका छन । प्रतियोगिता सञ्चालन गर्नका लागि गाउँपालिकाले पाँचलाख रुपियाँ बजेट विनियोजन गरेको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

यू–२० राष्ट्रिय टिमको बन्द प्रशिक्षणबाट ११ खेलाडी बाहिरिए

काठमाडौँ । भारतमा हुने साफ यू–२० च्याम्पियनसिप र बहराइनमा एएफसी यू–२० एसियन कप छनोटका लागि अहिले बन्द शिविरमा रहेको यू–२० राष्ट्रिय टोलीका खेलाडीको संख्या ३० मा झारेको छ। मुख्य प्रशिक्षक मेघराज केसीले…

thumbnail

कप्तान अरुणा शाही दोस्रो पटक वर्ष उत्कृष्ट खेलाडी

पोखरा। राष्ट्रिय महिला भलिबल टिमकी कप्तान अरुणा शाही दोस्रो पटक वर्ष उत्कृष्ट खेलाडीको रूपमा सम्मानित हुनुभएको छ । दोस्रो स्पोर्टस अवार्डमा पनि उत्कृष्ट बन्नुभएकी म्याग्दीकी शाही अहिले पुनः उत्कृष्ट खेलाडी बन्दै पुरस्कृत हुनुभयो।…

thumbnail

विश्वकपका १८ लाख टिकट बिक्री

दोहा । कतारमा नोभेम्बरमा आयोजना हुन लागेको विश्वकप फुटबल प्रतियोगिताका लागि आयोजक फिफाले १८ लाख टिकट बिक्री भएको र थप टिकट बिक्री जुलाई ५ बाट खोलिने बताएको छ। विश्वकपका लागि फिफाले आयोजक…