दरबाङमा ढल निर्माण

साधन राम्जाली

बेनी बिहिबार फागुन ३० गते । जिल्लाको मालिका गाउँपालिका ६ केन्द्र दरबाङ बजारमा ढल निर्माण सुरु भएको छ । चालु आर्थिक बर्षमा वडाको सिफारिसमा गाउँपालिकाको ९ लाख रुपैयाँ र स्थानिय बासीको एक लाख रुपैयाँ गरी १० लाख रुपैयाँमा ढल निर्माण सुरु गरिएको हो ।


गाउँपालिकाको कार्यालय देखी नयाँ बजार सम्म १ सय १३ मिटर ढल निर्माण सुरु गरिएको उपभोत्ता समितिका अध्यक्ष मिराज गौतमले जानकारी दिनुभयो । अध्यक्ष गौतमका अनुसार ५० सेमी गहिरो र १ सय २० सेमी चौडाईको ढल निर्माण हुनेछ ।

घरबाट निस्कने फोहोर व्यवस्थापनका लागि वडा कार्यालयको सिफारिसमा गाउँपालिकाबाट विनियोजित ९ लाख रुपैयाँ र स्थानिय बजार बासीको १ लाख रुपैयाँ गरी १० लाख रुपैयाँको लागतमा ढल निर्माण सुरु गरिएको वडा अध्यक्ष सन्तोष सुवेदीले जानकारी दिनुभयो ।

सम्बन्धीत भिडियो हेर्नुहोस्


पछिल्लो समय जनघनत्व बढ्ढै गएको दरबाङ बजारमा फोहोर व्यवस्थापनको समस्यालाई सहज बनाउन गाउँपालिकाले ढल निर्माण सुरु गरेको गाउँपालिकाका अध्यक्ष श्रीप्रसाद रोका मगरले बताउनुभयो । बजार संगै ग्रामिण भेगमा सरसफाइ अभियानलाई जोड दिएर ढल निर्माणका लागि गाउँपालिकाले आवश्यक बजेट विनियोजन गरेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मालिका गाउँपालिकाको बजेट ४८ करोड १८ लाख ३६ हजार रुपैयाँ (तस्बिरहरु)

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिकाले आगमी आर्थिक बर्ष २०७९÷८० को निति तथा कार्यक्रम र बजेट पारित गरेको छ । शुक्रबार वडा नम्बर ६ स्थित छ्यारछ्यारेमा सम्पन्न गाउँपालिकाको दोस्रो गाउँसभामा गाउँपालिका अध्यक्ष बेगप्रसाद…

thumbnail

एक लाख ८६ हजार रुपैयाँ बढीको फर्निचर सामग्री सहयोग

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–१,निस्कोट स्थित दुध पराई (मुखिया)पुन सेवा समाजलाई अमेरीकाबाट एक लाख ८६ हजार ७६७ रुपैयाँ सहयोग प्राप्त भएको छ । अमेरीकामा रहनुभएका मिलन पुन ,प्रेम पुन ,उत्तम पुन र…

thumbnail

जनप्रतिनिधिबिचको विवादले मालिका गाउँपालिकाको पहिलो र विशेष गाउँसभा स्थगित

बेनी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिकामा नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधीहरुबीच पहिलो गाउँसभामै बिवाद भएको छ । दरवाङ स्थित छ्यारछ्यारेमा बुधबार आयोजित विशेष गाउँसभा एमाले र अन्य दलबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधीहरुको बिवादका कारण स्थगित भएको छ ।…