मंगलाको धापुङ गाउँमा लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको अभिमुखीकरण

बेनी ,शुक्रबार मंसिर १३ गते । जिल्लाको पश्चिम मंगला गाउँपालिका–४ धापुङमा बिहीबार लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको १६ दिने अभियान अन्तर्गत अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

दुर्गम गाउँका सर्वसाधारणलाई १६ दिने लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको अभियानको महत्व, लैङ्गिक हिंसाका कारण र असरको बारेमा जानकारी गराएर त्यस्ता समस्या न्युनीकरण गर्न जनचेतना अभिवृद्धी गर्ने उद्देश्यले कार्यक्रम आयोजना गरिएको हो ।

अभिमुखिकरण कार्यक्रममा मिलन म्याग्दीका कार्यकारी निर्देशक दिवाकुमारी पुनले लैङ्गिक हिंसाको कारण, असर, न्युनीकरण र कानुनि उपचारको बारेमा अभिमुखीकरण गर्नुभएको थियो । मंगला गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष सिर्जना केसीले सचेतिकरण मार्फत लैङ्गिक हिंसा न्युनीकरण गर्न दुर्गम बस्तीमा सचेतनामुलक कार्यक्रममा जोड दिएको बताउनुभयो ।

बालबिवाह, बहुबिवाह, घरेलु हिंसा, यौन शोषण जस्ता समस्या न्युनीकरणलाई समाजको सहयोग आवश्यक रहेको बताउनुभयो । वडा सदस्य मनमाया चोचाङ्गीको अध्यक्षता, फिल्ड सहायक रतिका मिजारको सञ्चालन र कम्प्युटर अपरेटर सिजन रोकाको स्वागतमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

८६ जनाको सहभागिता रहेको कार्यक्रममा वडा सदस्य मनबहादुर थजालीको पनि उपस्थिति थियो । सहभागी महिलाहरुलाई स्थानीय उद्यमीले तयार पारेका सेनेटरी प्याड वितरण गरिएको थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको १३ औँ गाउँसभा : ४२ करोड ३४ लाखको बजेट पारित

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० का लागि ४२ करोड ३४ लाखको बजेट ल्याएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाको केन्द्र बाबियाचौरमा आयोजित १३ औँ गाउँ सभामा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष प्रेम कुमारी खत्रीले…

thumbnail

मंगलाको कार्यपालिका सदस्यमा सबै एमालेका उम्मेदवार विजयी

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार विजयी भएका छन । आइतबार सम्पन्न भएको निर्वाचनबाट ४ जना महिला सदस्यमा नेकपा एमालेका डिल कुमारी खत्री, तिल कुमारी खत्री, भुमिसरा बुढाथोकी…

thumbnail

मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्यमा एमालेका २ जना निर्विरोध

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिकाको कार्यपालिका सदस्य निर्वाचनमा एमालेका २ जना उम्मेदवारहरु निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् ।बुधवार मनोनयन दर्ताका दिन दलित तथा अल्पसंख्यकका तर्फबाट नेकपा एमालेका शंकर शेरचन र टेक बहादुर किसानको…