म्याग्दीमा सांकेतिक नाटक मार्फत भुकम्पको सम्झना

बेनी, बुधबार माघ ०२ गते । बुधवार विहान ९।३० बजे तिर म्याग्दीको सदरमुकाम बेनीबजारमा रहेको खुल्ला मञ्चमा भुकम्प र आगलागी एकैपटक निम्तीयो । नेपाली सेना,नेपाल प्रहरी र शसस्त्र प्रहरी बल एकै साथ उद्धारमा जुटे । भुकम्पबाट घाइते भएकाहरुलाई अस्पताल पु¥याउन एम्बुलेन्स तत्काल आयो । सवैजना उद्धारमा खटिए । विपद् स्थलमै घाइतेको प्राथमिक उपचार पनि गरियो । दमकलले तत्काल आगो निभायो र आगलागीबाट हुनसक्ने थप क्षतिलाई जोगायो ।

यो माथिको २१ औं भुकम्प सुरक्षा दिवसका अवसरमा गरिएको पूर्व अभ्यास थियो । भुकम्प र आगलागी जस्ता विपद्मा कसरी उद्धारमा जुट्ने भन्ने जानकारी दिनका नेपाली सेनाको श्रीबक्स गुल्म, जिल्ला प्रहरी कार्यालय, शशस्त्र प्रहरीको चण्डिका गणको गलेश्वर गुल्मका सैनिक तथा प्रहरीहरुको टोलीले भूकम्प र आगोलागीको अवस्थामा विपद् व्यवस्थापनको पूर्व अभ्यास गरेका हुन । यसै गरी पूर्व अभ्यास गर्नुभन्दा अगाडि जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिको आयोजनामा प्रभातफेरी गरिएको छ प्रभातफेरी खुल्ला मञ्च खेलमैदानमा पुगेर विपद् व्यवस्थापनको पूर्वअभ्यास गरिएको थियो ।

पूर्व अभ्यास हुन भन्दा अघि जनप्रतिनिधि, सुरक्षा अधिकारी, कार्यालय प्रमुख, शिक्षक र विद्यार्थीहरुको सहभागितामा जिल्ला प्रशासन कार्यालयदेखि प्रभातफेरी सुरु गरेर बजार परिक्रमा गरिएको थियो । प्रमुख जिल्ला अधिकारी लीलाधर अधिकारीको अध्यक्षता र जिल्ला समन्वय समितिका अधिकृत गोविन्द सुनारको सञ्चालनमा सम्पन्न कार्यक्रममा जिसस प्रमुख देवेन्द्रबहादुर केसीले भुकम्प लगायत प्राकृतिक विपद र त्यसबाट सुरक्षित हुनका लागि सर्वसाधारणहरु चेतना जगाउनुपर्ने बताउनुभयो । बिकल्प न्युज

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

पिताको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा विद्यालयलाई शैक्षिक पोशाक वितरण

बेनी । स्वर्गीय बुबाको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा पारेर म्याग्दीका एक पत्रकारले विपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक पोशाक वितरण गर्नुभएको छ। पत्रकार हरिकृष्ण गौतमले स्वर्गीय पिता बालकृष्ण गौतमले अक्षर चिनेको बेनी नगरपालिका–५ पुलाडाँडास्थति चेतना…

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…