रत्नेचौरमा पितृ महोत्सव

रत्नेचौर, शुक्रबार भदौ २७ गते । बेनी नगरपालिका १ रत्नेचौरमा परम वैदिक सनातन धार्मिक आश्रमको आयोजनामा शुक्रबारदेखि विश्वशान्ति पितृमुक्ति षोडश श्राद्धात्मक श्रीमदभागवत महापुराण ज्ञान महायज्ञ तथा पितृ महोत्सव सुरु भएको छ ।

श्रीलक्ष्मीहरि मन्दिरको धार्मिक पर्यटन विकासका साथै पितृ उद्धारका लागि भक्तजनहरुको सुबिधाका लागि आयोजित महोत्सव सोह् श्राद्ध तिथी अवधिभर चल्नेछ । महोत्सवको प्रतिनिधिसभा सदस्य भुपेन्द्रबहादुर थापाले उद्घाटन गर्नुभयो ।

सांसद थापाले श्रीहरि मन्दिरको ऐतिहाँसिक तथा धार्मिक महत्वको बारेमा प्रचारप्रसार तथा पूर्वाधार तयार पारेर धार्मिक स्थलको रुपमा विकास गर्न सकिने सम्भावना रहेको बताउनुभयो । मन्दिरको विकासमा आफूले बजेटको व्यवस्थाका लागि पहल गर्ने र त्यसको सदुपयोग तथा परिचालनमा समुदायले सक्रियता जनाउनुपर्ने बताउनुभयो ।

श्रीलक्ष्मीहरि मन्दिरका संरक्षक जीयर स्वामी, ब्यासाचार्य श्रीनारायणाचार्य, डाक्टर चक्रपाणी आचार्य (रेग्मी)को प्रवचन हुने महोत्सवमा यतिराजस्वामी हिमालय वावा र ऋषि प्रपन्नाचार्य स्वामीजीको समेत उपस्थिति हुने आयोजकले जनाएका छन् ।

कार्यक्रममा प्रमुख जिल्ला अधिकारी ज्ञाननाथ ढकाल, स्वामी चक्रपाणाी रेग्मी, जनमुक्ति पार्टीका जिल्ला अध्यक्ष तिलकबहादुर थापा, भानु माविका निमित्त प्रअ गोविन्द रिजालले शुभकामना मन्तब्य व्यक्त गर्नुभएको थियो ।

मुल आयोजक समितिका अध्यक्ष नेत्रबहादुर महतको अध्यक्षता, चिरञ्जिवी बोगटीको सञ्चालन र वडा अध्यक्ष तथा समितिका उपाध्यक्ष टेकबहादुर रावलको स्वागत मन्तब्यमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

महोत्सव सुरुहुनअघि कलशयात्राले रत्नेचौरको विभिन्न भाग परिक्रमा गरेर श्रीहरिलक्ष्मी मन्दिर पुगेको थियो । सो कार्यक्रममा गण्डकी प्रदेशमा सांसद बिनोद केसी, जिसस प्रमुख देवेन्द्र केसी, सदस्य शेरबहादुर केसी, राजनितिक पार्टीका प्रतिनिधि र जनप्रतिनिधि, विभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरुको आतिथ्यता थियो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

पिताको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा विद्यालयलाई शैक्षिक पोशाक वितरण

बेनी । स्वर्गीय बुबाको वार्षिक पुण्य तिथिको अवसरमा पारेर म्याग्दीका एक पत्रकारले विपन्न बालबालिकालाई शैक्षिक पोशाक वितरण गर्नुभएको छ। पत्रकार हरिकृष्ण गौतमले स्वर्गीय पिता बालकृष्ण गौतमले अक्षर चिनेको बेनी नगरपालिका–५ पुलाडाँडास्थति चेतना…

thumbnail

बेनी नगरपालिकाले ल्यायो ७३ करोड २२ लाख रुपैयाँको बजेट, उत्पादन र शिक्षामा जोड

सभामा छलफलपछि संशोधनसहित बजेट आजै पारित म्याग्दी ।म्याग्दीको बेनी नगरपालिकाले आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० का लागि आज (शुक्रवार) आफ्नो बजेट, नीति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गरेको छ । ‘कृषि, पर्यटन र पूर्वाधार, स्वच्छ,…

thumbnail

बेनी नगरपालिका –७ मा सम्मान र योजना प्राथमिकीकरण

बेनी । बेनी नगरपालिका–७, मा शनिबार आगामी आर्थिक वर्ष २०७९÷८० मा सञ्चालन हुने योजना प्राथमिकीकरण र सम्मान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।नगरपालिका, प्रदेश र संघीय सरकारमा माग गर्ने योजना छनौटका लागि आयोजित…