नवीना चौधरी हत्याबारे सांसदको आक्रोश : ‘प्रहरी छाडा भएको हो ?’

काठमाडौँ । बर्दियामा नवीना चौधरीको प्रहरीको गोलीबाट मृत्यु भएको घटनाको जिम्मेवारी गृहमन्त्रीले लिनुपर्ने सांसदहरूले माग गरेका छन् । मंगलबार प्रतिनिधि सभाको बैठकमा गृहमन्त्रीले दिएको जवाफ चित्त बुझ्दो नभएको भन्दै उनीहरुले प्रहरी छाडा भएको हो भन्दै प्रश्न उठाएका छन् ।

एमाले सांसद खगराज अधिकारीले विना आदेश गोली चलाउने प्रहरीलाई तत्काल निलम्बन गरियो कि गरिएन ? भन्दै प्रश्न गर्नुभयो । उहाँले मादक पदार्थ सेवनबाट यौन हिंसाका घटना बढिरहेकोले मादक पदार्थ रोक्न सरकारले केही गरेको छ कि छैन भन्दै प्रश्न गर्नुभयो । अर्का सांसद घनश्याम खतिवडाले बर्दिया र अछाम घटनाबारे संसदीय छानबिन समिति बनाउन माग गर्नुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो–‘बर्दिया घटनाको बारेमा गृहमन्त्रीले दिएको जवाफले निकै गम्भीर बनाएको छ । नवीना चौधरीको ज्यान गयो सिडिओले आदेश दिएको छैन । एसपीले आदेश दिएको छैन । कतै गोली चलाउनु भन्ने गृहको कुनै आदेश छैन । फेरी पनि गोली चलेर मान्छे मरेको छ । अन्याय भएको छ । नवीना चौधरीको त ज्यान गयो, आदेश बिना कति नेपालीको प्रहरीको गोलीबाट हत्या हुने हो गृहमन्त्री ज्यू ? यसमा संसदीय समिति बनाएर छानबिन गर्नुपर्‍यो । बर्दिया काण्ड र अछाम काण्डको छानबिन गर्न अविलम्ब संसदीय समिति बनाइयोस् ।’

सांसद भीम रावलले पनि गोली चलाउन आदेश नदिई गोली चलाउनेलाई कारबाही भएको छ कि छैन ? भन्दै प्रश्न गर्नुभयो । सांसद विमला विकले बर्दियामा बाघको आक्रमण रोक्न आवश्यक व्यवस्था मिलाउन भन्दै भएको प्रदर्शन हुलाकी सडकमा भएको बताउनुभयो । राजमार्ग बन्द नभएको र हुलाकी सडक बन्द हुँदा पनि वैकल्पिक रहेको भन्दै गोली चलाउनु पर्ने अवस्था नभएको बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो–‘गोली चलाउन आदेश नै नभई गोली चल्छ भने प्रहरी छाडा भएको हो ? कसको आदेशले प्रहरीले गोली चलाउँछ ? जवाफ चाहियो ।’ सांसद सूर्यप्रसाद पाठकले एक हप्ताको मात्र अवस्था हेर्दा पनि शान्ति सुरक्षा कमजोर रहेको बताउनुभयो । उहाँले आफूले आदेश नदिए पनि गोली चल्यो भन्ने गृहमन्त्रीले त्यसको नैतिक जिम्मेवारी लिनुपर्ने बताउनुभयो । रातोपाटीबाट

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

रघुगंगा गाउँपालिकामा लागु औषध दुरुपयोग तथा ओसार पसार विरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय दिवस मनाइयो

म्याग्दी। म्याग्दीको रघुगंगा गाउँपालिकामा लागु औषध दुरुपयोग तथा ओसार पसार विरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय दिवस विविध कार्यक्रम गरि मनाइएको छ । आइतवार रघुगंगा गाउँपालिका–३ स्थित रघुगंगा माध्यमिक विद्यालय र रघुगंगा गाउँपालिका–१,तिप्ल्याङ स्थित कालिका माध्यमिक…

thumbnail

रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले स्काभेटर बगायो

म्याग्दी । म्याग्दीको रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले स्काभेटर बगाएको छ । शनिवार राती रघुगंगा नदीमा आएको बाढीले राहुघाट जलविद्युत आयोजनाका ड्याम साइटमा काम गरेर नदी किनारमा पार्किङ्ग गरि राखेको ठाउँमा कटान गरेर…

thumbnail

आगामी निर्वाचनमा ३३ प्रतिशत महिला उम्मेदवार बनाउन भुसालको माग

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसकी सांसद पुष्पा भुसालले आगामी संघ र प्रदेश सभाको निर्वाचनमा प्रत्येक्षतर्फ कम्तिमा ३३ प्रतिशत महिला उम्मेदवार बनाउन सरकारसँग माग गर्नुभएको छ। आईतबार प्रतिनिधिसभा बैठकको विशेष समयमा बोल्दै भुसालले प्रत्येक्ष…