आर्थिक बेनि नगरपालिका राष्ट्रिय समाचार स्थानीय स्वास्थ्य

अमित हमालद्वारा एक महिनाको घर भाडा छुट


अमित बिश्वकर्मा

बेनी ,सोमबार असार ०८ गते ।

म्याग्दीको बेनी नगरपालीका –७ मंगलघाटका घरधनी अमित हमालले जेठ महिनाको घरभाडा छुट गर्नुभएको छ । हमालले आफ्नो बेनी नगरपालीका– ७ , मंगलघाटमा रहेको घरबाट मासिक रुपमा प्राप्त हुने २४ हजार रुपैयाँ र बेनपा– ४ सिङ्गामा रहेको घरबाट मासिक रुपमा प्राप्त हुने ५ हजार गरि रु २९ हजार रुपैयाँ घरभाडा छुट गर्नु भएको हो ।

बिश्व व्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको जोखिम न्युनीकरण तथा नियन्त्रणका लागि नेपाल सरकारले लागु गरेको लकडाउनका कारण भाडामा बस्दै आएका ब्यबसायी, दैनिक ज्यालामजदुरी गर्ने परिवार र बिद्यार्थीलाइ समस्या परेको छ । कोराना भाइरसका कारण भाडामा बस्ने परिवारलाइ पारेको आर्थिक संकटलाइ मध्यनजर गर्दै एक महिनाको घरभाडा मिनाह गरेको घरधनी हमालले बताउनुभयो ।

नेपाल सरकारले पनि यस बिषम परिस्थितीमा एक महिनाको घरभाडा छुट गर्न सम्पुर्ण घरधनीहरुलाइ अनुरोध गरेको थियो । ‘बाबा क्षेत्र बहादुर हमालको सल्लाह अनुसार मेरो घरमा भाडामा बसी दैनिक ज्यालामजदुरी गर्ने, ब्यबसाय संचालन गर्ने र बिद्यार्थी समेत गरि सबैको जेठ महिनाको भाडा छुट गर्ने निर्णय गरेँ,’ हमालले भन्नुभयो, ‘आफ्नो घरमा बस्नेहरु आफ्नै परिवारका सदस्य जस्तै लाग्छ, उनिहरुको अप्ठ्यारो अबस्थामा केही राहत पुगोस भनेर भाडा नलिने घोषणा गरेको हुँ ।’

घरबेटीले एक महिनाको भाडा छुट गरेपछि आफुलाइ निकै राहत महशुस भएको मालीका गाउँपालीका रुम घर भइ हाल हमालको घरमा परिवार सहित बसी बेनीमा दैनिक ज्यालामजदुरी गर्दै आउनु भएका श्याम परियारले बताउनु भयो ।

सम्बन्धित समाचार

thumbnail

मलेसियामा कार्यरत ११ नेपाली खर्च अभावमा अलपत्र

सोलुखुम्बु । मलेसियाको एक कम्पनीमा कार्यरत ११ नेपाली पाँच महिनादेखि अलपत्र परेका छन् । अल्फा कम्पनीमा कार्यरत सबैको पाँच महिनाअघि नै भिसा म्याद सकिएकाले अलपत्र परेको सोलुखुम्बु घर भई त्यहाँ कार्यरत घनश्याम…

thumbnail

संक्रमित अख्तियार प्रमुखसहितको टोली संसदीय समितिमा जोखिम

काठमाडौं ।समुदायस्तरमा फैलिएको कोरोनाभाइरसको संक्रमण अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको उच्च पदाधिकारीसम्म पुगको छ । मंगलबार अख्तियारका प्रमुख आयुक्तसहित अन्य पदाधिकारीमा सो संक्रमण देखिएको स्वास्थ्य मन्त्रालय स्रोतको भनाइ छ । अख्तियारका कुन–कुन पदाधिकारीमा…

thumbnail

घुस लिएर काठमाडौं हिँडेका खानेपानी संस्थान बुटवलका कार्यालय प्रमुख समातिए

काठमाडौं । नेपाल खानेपानी संस्थानको बुटवलस्थित कार्यालयका प्रमुख इन्जिनियर सन्तोष साह घुुससहित पक्राउ परेका छन् । खानेपानी शाखा कार्यालयहरुका विभिन्न व्यक्तिहरुबाट घुस रकम उठाएर काठमाडौंतर्फ जाँदै गरेको भन्ने सूचनाका आधारमा अख्तियार दुरुपयोग…

Write a Reply or Comment